Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Sporty walki

Widok:
Sortuj:
Brak ogłoszeń w tej kategorii

Sprzęt i odzież do sportów walki

Współczesna odzież bokserska odznacza się dużą uniwersalnością. Ochraniacze bokserskie i szorty można stosować w czasie treningów wielu innych sztuk walki. Podobnie jest w przypadku sprzętu: bokserskie worki treningowe można wykorzystywać nie tylko do doskonalenia technik i siły uderzeń w różnych odmianach boksu, ale także w MMA i wschodnich sztukach walki.

Niezwykle ważną kwestią jest dobór podstawowego sprzętu, którym są rękawice bokserskie Nie każdy wie, że produkowane są specjalne rękawice bokserskie damskie – mniejsze, lżejsze, dopasowane do kobiecych dłoni.

Które sporty walki są najstarsze, a które najpopularniejsze?

Rodowód sportów walki sięga czasów starożytnych. Już wtedy największą popularnością cieszyły się trzy konkurencje: boks, zapasy oraz pankration, czyli przodek dzisiejszych mieszanych sztuk walki. W czasach nowożytnych bardzo popularna stała się też szermierka, którą wprowadzono do programu pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. W drugiej połowie XX w. doszło do prawdziwego wybuchu zainteresowania wschodnimi sportami walki. Setki tysięcy ludzi na całym świecie zaczęło trenować karate, kick-boxing, taekwondo i wiele dyscyplin pokrewnych. Ich uprawianie wymaga odpowiedniej odzieży i sprzętu, który bez trudu znajdziesz na naszych stronach. Niezależnie od uprawianej dyscypliny, bardzo przydatne będą akcesoria bokserskie, np. pojemna torba na sprzęt, odzież i środki higieny.