Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Siłownia

Widok:
Sortuj:
Brak ogłoszeń w tej kategorii

Wyposażenie na siłownię

Przygodę z ćwiczeniami siłowymi można rozpocząć już od hantli z regulowanym obciążeniem oraz najprostszych akcesoriów na siłownię, takich jak bidon i ręcznik. Jeżeli zaczniemy się wkręcać, można stworzyć minimalistyczny zestaw na siłownię złożony z ławeczki oraz sztangi z gryfem prostym i gryfem łamanym. Wystarczy on do prowadzenia treningów zarówno w systemie FBW, jak też SPLIT. Odpowiedni dobór obciążeń i motywacja mogą dać bardzo dobre efekty i być początkiem pracy nad piękną sylwetką.

Zestaw akcesoriów na siłownię dla osób zaawansowanych

Po osiągnięciu pewnego poziomu zaawansowania w ćwiczeniach siłowych, stajemy przed alternatywą: rozbudowywać domowy zestaw akcesoriów domowej siłowni czy korzystać z oferty profesjonalnych klubów fitness? Jeżeli wybierzemy tę pierwszą opcję, koniecznością wydaje się zakup ławeczki o regulowanej wysokości, która pozwoli na wyciskanie sztangi pod wieloma różnymi kątami nachylenia. Oczywiście powinniśmy rozbudować zestaw gryfów i poszerzyć liczbę obciążników. Szybko odczujemy też potrzebę zakupu bardziej wyspecjalizowanego sprzętu na siłownię, np. tzw. modlitewnika, czyli ławeczki do treningu mięśnia dwugłowego ramienia (biceps).

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju muskulatury i wyposażenia domowej siłowni będzie zakup wielofunkcyjnego urządzenia treningowego jakim jest atlas. Co prawda atlas wymaga zacznie więcej miejsca niż ławeczki, ale oferuje możliwość wykonania większości ćwiczeń siłowych na wszystkie mięśnie organizmu.