Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Opona rowerowa

Widok:
Sortuj:

Chociaż na rowerze chętnie jeździ większość miłośników sportu, wiele osób zapomina o serwisowaniu roweru. Dobra opona rowerowa wymaga wymiany nawet po dwóch sezonach. Jeśli jeździmy intensywnie, często, zużywa się bieżnik, który gwarantuje komfort jazdy. Słaba przyczepność, długa droga hamowania i brak panowania nad rowerem, mogą być przyczyną katastrofy. 

Jak dobrać oponę rowerową?

Wybieraj oponę rowerową, kierując się jej wymiarami. Najczęściej opona ma średnicę od 24 do 29 cali, ważna jest też szerokość opony, inaczej nie będzie pasować do felgi. W rowerach górskich stosuje się opony szerokie, a w rowerach szosowych bardzo cienkie. Te pierwsze sprawdzają się na trudnym terenie, na piasku, kamieniach i w lesie. Cienkie opony są najlepsze do szybkiej jazdy po gładkim asfalcie. Warto wiedzieć, że do rowerów produkowane są też opony zimowe. Dla osoby, której nie zniechęca chłód i brzydka pogoda, bo ma odzież i buty rowerowe na każdą porę roku, jest to znakomity wybór. Opona rowerowa na zimę zapewni lepszą przyczepność i dopomoże w pokonywaniu trudnych warunków drogowych na jednośladzie. 

Kup lub sprzedaj oponę rowerową w Pricelesso!

Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio wymieniałeś opony w swoim rowerze, chyba czas najwyższy to zrobić. Oponę rowerową do każdego typu roweru kupisz w Pricelesso. Jeśli chcesz sprzedać oponę, także możesz to zrobić tutaj. Wystaw ogłoszenie i czekaj na wiadomości od osób, które szukają idealnej opony do swojego ulubionego roweru.