Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Lampka rowerowa

Widok:
Sortuj:
Brak ogłoszeń w tej kategorii

Czasy, kiedy rower oświetlany był przez hałasujące dynamo, odeszły w niepamięć. Dzisiaj lampka rowerowa zasilana jest prądnicą w kole, ale jeszcze częściej zwykłą baterią. Jest więc tania w eksploatacji, niezwykle cicha, wydajna, mała i lekka. A ponieważ każdy rowerzysta zobowiązany jest do posiadania oświetlenia w rowerze, kiedy jeździ po zmroku, musi mieć komplet lampek rowerowych w każdym ulubionym jednośladzie. 

Lampka rowerowa - aktualne przepisy drogowe

To, że musimy mieć lampkę rowerową, określają przepisy. Każdy rower musi posiadać minimum jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągle albo migające, co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe, minimum jedno światło tylne świecące ciągłym lub migającym światłem, a nawet kierunkowskazy, jeżeli konstrukcja roweru nie pozwala na sygnalizowanie skrętu ręką. Rowerzysta nie musi mieć lampek przy rowerze, jeśli porusza się za dnia. Warto jednak schować je do sakwy rowerowej albo torby rowerowej, by wyjąć i przyczepić do pojazdu, gdy tylko zapadnie zmrok. 

Kup lub sprzedaj lampkę rowerową w Pricelesso!

Jeśli kupisz lampkę rowerową w Pricelesso, nie tylko unikniesz mandatu, ale staniesz się lepiej widoczny dla innych użytkowników dróg, a przez to bezpiecznie dotrzesz do celu! Lampka kupiona w naszym serwisie jest znacznie tańsza niż mandat, jaki grozi za jej brak. Jeśli posiadasz lampkę, z której nie korzystasz, wystaw ogłoszenie w Pricelesso. Na pewno zgłoszą się rowerzyści, którzy wiedzą, jak ważne jest posiadanie sprawnego oświetlenia w rowerze.