Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Rolki i wrotki

Widok:
Sortuj:
Brak ogłoszeń w tej kategorii

Rolki i wrotki

Jazda na rolkach i wrotkach jest nie tylko ekscytująca, ale także świetnie wzmacnia kondycję, pozwala spalić zbędne kalorie i rozwija ogólną sprawność ruchową. Kluczową kwestią jest dobór rodzaju rolek lub wrotek do posiadanych umiejętności i rodzaju nawierzchni, po której chcemy jeździć. Na równych i gładkich powierzchniach doskonale sprawdzą się wrotki figurowe i rolki do jazdy szybkiej. Do ekstremalnej jazdy miejskiej należy wybrać rolki agresywne, a do wypadu za miasto rolki terenowe. Niezależnie od typu sprzętu, należy dbać o jego stan techniczny: zużyte części do rolek i wrotek powinny być niezwłocznie wymieniane. Dotyczy to szczególnie kół: uszkodzony bieżnik lub niesprawne łożyska mogą być przyczyną groźnych wypadków.

Jaka jest optymalna odzież na rolki i wrotki?

Aby zapewnić sobie komfort jazdy, należy skompletować wygodną i oddychającą odzież na rolki. Najważniejsze są elastyczne, dopasowane, lecz zapewniające swobodę ruchów spodnie lub szorty. Górę należy dostosować do pogody i intensywności wysiłku. Nieodzownymi elementami wyposażenia rolkarza powinien być kask oraz nakolanniki i ochraniacze na łokcie. Bardzo przydają się także wzmacniane ochraniacze dłoni i nadgarstków.

Co jest zdrowsze i bezpieczniejsze: rolki czy wrotki dla dzieci?

Rodzice często zastanawiają się czy lepiej wybrać rolki, czy wrotki dla dzieci? Na czym nasza pociecha nauczy się szybciej jeździć, a w efekcie będzie mniej narażona na urazy? Okazuje się, że zdania w tej kwestii są mocno podzielone: jedni obstają przy rolkach, inni wybierają bardziej tradycyjne wrotki. Natomiast poza dyskusją jest fakt, że rolki są znacznie bardziej uniwersalne: można na nich jeździć po asfalcie, porowatym betonie, a nawet po piasku. Nieodpartą pokusą jest też znacznie większa szybkość jazdy. Jeżeli chodzi o wpływ na zdrowie, to zarówno jazda na rolkach, jak też na wrotkach trenuje równowagę i koordynację ruchową, co wspomaga rozwój psychofizyczny dziecka.