Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
Producent
Rodzaj
Typ
WYCZYŚĆ FILTRY
ROZWIŃ więcej filtrów

Rowery stacjonarne

Widok:
Sortuj:

Rowery stacjonarne są jednymi z najpopularniejszych maszyn fitness. Planując zakup, musimy dokonać podstawowego wyboru: stacjonarny rower treningowy pionowy czy poziomy. Modele pionowe zajmują mniej miejsca, są tańsze i odwzorowują dość wiernie jazdę na rowerze tradycyjnym. Z kolei stacjonarny rower treningowy poziomy pozwala zająć pozycję, w której nie obciążamy kręgosłupa i stawów kolanowych. To wielka zaleta w przypadku osób starszych, przechodzących rehabilitację, a także odznaczających się znaczną wagą ciała.

Rowery stacjonarne posiadają różne rodzaje oporu. Najpopularniejsze są rowery stacjonarne z oporem magnetycznym: przemawia za nimi niski ciężar, prosta obsługa i bardzo atrakcyjna cena. Dla osób o większym poziomie zaawansowania, które regularnie lub wyczynowo uprawiają fitness lub kolarstwo, znacznie lepszym wyborem będzie rower spinningowy. To doskonała maszyna treningowa, która zapewnia niemal doskonałe odwzorowanie jazdy rowerem w terenie. Wszystko za sprawą napędu łańcuchowego, kolarskiej pozycji i koła zamachowego, które nie jest zabudowane i działa identycznie, jak w klasycznym rowerze. Pomiędzy rowerami magnetycznymi i spinningowymi lokuje się rower powietrzny, w którym elementem oporowym jest koło zamachowe w formie dużego wentylatora.

Zalety ćwiczeń na rowerze stacjonarnym

Rowery stacjonarne są dostępnym dla każdego urządzeniem do ćwiczeń cardio, do wzmacniania kondycji i rehabilitacji. Wspomagają skutecznie spalanie nadmiaru kalorii. Ich zaletą są niewielkie rozmiary i łatwa obsługa. Stanowią doskonałą alternatywę dla rowerów tradycyjnych: pozwalają uzyskać podobną aktywizację mięśni bez wychodzenia z domu.

Jeżeli planujesz zakup roweru stacjonarnego, zadbaj też o skompletowanie odzieży i obuwia: powinny być wygodne, zapewniać dobrą wymianę gazową i łatwe odprowadzanie potu. Optymalny wybór to odzież i buty fitness: zapewniają komfort i redukują ryzyko urazów w czasie treningu na rowerze stacjonarnym.