Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
Producent
Rodzaj
Typ
WYCZYŚĆ FILTRY
ROZWIŃ więcej filtrów

Orbitreki – trenażery eliptyczne

Widok:
Sortuj:
Brak ogłoszeń w tej kategorii

Orbitrek, inaczej trenażer eliptyczny, to maszyna fitness, która pozwala odtworzyć ruch i pracę mięśni, które towarzyszą bieganiu na nartach. Jednocześnie minimalizuje obciążenie kości i stawów (brak uderzenia stopy o podłoże), dzięki czemu maleje ryzyko kontuzji. Trening na orbitreku angażuje wszystkie partie ciała, w tym szczególnie mięśnie ramion, pleców, ud i pośladków.

Orbitrek to rower stacjonarny, bieżnia elektryczna i step fitness w jednym. Trening wymaga bardzo dużego wydatkowania energii, dzięki temu na orbitreku łatwo zrzucisz zbędne kilogramy. Aby zabezpieczyć się przed kontuzjami, na początku należy trenować 2-3 razy w tygodniu, nie dłużej niż przez 30-40 minut non stop.

Rodzaje orbitreków

Najprostszy jest mechaniczny orbitrek do ćwiczeń: opór, który musi pokonać osoba ćwicząca, powstaje w wyniku tarcia elementów hamujących o koło zamachowe urządzenia. To najtańszy i najgłośniejszy sprzęt wśród wszystkich orbitreków. Z kolei najpopularniejszy jest magnetyczny orbitrek do ćwiczeń. Wyróżnia się on atrakcyjną ceną i precyzją ustawiania obciążenia. Tego typu maszyny są ciche i niezawodne. Rozwinięciem ich możliwości jest elektromagnetyczny orbitrek do ćwiczeń. Zapewnia on bardzo płynną pracę oraz wyjątkowo duży zakres regulacji siły oporu. Najbardziej nietypowy sposób sterowania oferuje powietrzny orbitrek do ćwiczeń: maszyna wzmacnia opór w momencie, gdy osoba ćwicząca przyspiesza tempo ruchu.