Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
Producent
Rodzaj
WYCZYŚĆ FILTRY
ROZWIŃ więcej filtrów

Bieżnie elektryczne

Widok:
Sortuj:

Jeśli chcesz biegać bezpiecznie i w komfortowych warunkach, to optymalnym rozwiązaniem jest bieżnia elektryczna. Wybierając konkretny model bieżni, zwróć uwagę na jej szerokość: im jest większa, tym lepiej. Kolejnym ważnym parametrem jest nośność bieżni: powinna być minimum 10-20 kg większa od wagi osoby ćwiczącej. O komforcie użytkowania decyduje w znacznym stopniu moc silnika bieżni i jej zakres prędkości. Istotną zmienną jest poziom hałasu, który zależy od silnika, ale też od jakości wykonania elementów mechanicznych i amortyzacji bieżni. Duży wpływ na jakość i motywację do treningu ma też elektronika, dzięki której możesz kontrolować m.in. czas i tempo biegu, ilość spalonych kalorii i tętno. Jeżeli ćwiczysz w domu, to ważnym parametrem jest możliwość łatwego składania i niewielkie gabaryty bieżni.

Zalety biegania na bieżni mechanicznej

Bieżnia mechaniczna, elektryczna lub magnetyczna, umożliwia uprawianie joggingu niezależnie od pory dnia, roku i pogody. Jeżeli posiadamy własny sprzęt, to nie musimy nawet wychodzić z domu. Trening na bieżni wzmacnia całe ciało, zwiększa wydolność oddechową i pozwala spalić nadmiarowe kalorie. Jogging stymuluje wydzielanie serotoniny, nazywanej hormonem szczęścia. Dzięki bieżni można więc całościowo zadbać o siebie – poprawić kondycję cielesną i duchową. Nowoczesne bieżnie są wyposażone automatyczne programy treningowe, które pozwalają na efektywne ćwiczenia zarówno osobom początkującym, jak i zawodowym biegaczom.

Żeby biegać na bieżni, wystarczy mieć buty do biegania, które zapewniają stopom amortyzację i chronią staw skokowy przed kontuzją. Bardzo przydatny jest też lekki i przewiewny strój sportowy, na przykład spodnie fitness i luźna koszulka lub top.