Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Fitness

Widok:
Sortuj:
Brak ogłoszeń w tej kategorii

Wyposażenie do fitnessu

Fitness to nie tylko sport, lecz styl życia. Fitness jest połączeniem treningu, zdrowego odżywiania, intensywnego nawadniania organizmu oraz odpowiedniej ilości snu. Bardzo ważne jest też nastawienie psychiczne: ćwiczenie ciała ma sens tylko wtedy, gdy sprawia radość i pozwala zachować dobrą kondycję psychiczną. Istnieje wiele form fitnessu, które zawierają w sobie elementy tańca, ćwiczeń siłowych, a nawet sportów walki.

Poza ćwiczeniami z piłką, hantlami czy gumami do najpopularniejszych form treningu należy korzystanie z wyspecjalizowanego sprzętu fitness, w tym najczęściej z rowerów stacjonarnych, bieżni czy tzw. wioślarzy.

Odzież i obuwie fitness poprawiają komfort treningu

Niezależnie od praktykowanego typu aktywności fitness, będziemy potrzebować odpowiedniej odzieży. Podstawą są elastyczne spodnie fitness. Często są to leginsy fitness w połączeniu z elastyczną koszulką i bluzą fitness. Taki zestaw zapewnia swobodę ruchu i utrzymanie komfortu cieplnego w czasie wykonywania ćwiczeń i po ich zakończeniu. W przypadku pań niezwykle ważne jest też stosowanie odpowiednich staników lub topów fitness, które zapewniają właściwą stabilizację biustu w czasie dynamicznych ćwiczeń. Koniecznym dopełnieniem garderoby są buty fitness: warto wybrać model z tzw. punktem obrotowym. Odpowiednio ukształtowany spód podeszwy ułatwia wykonywanie wielu ćwiczeń związanych półobrotami i obrotami, odwodzeniem nóg i przysiadami.