Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Fitness

Widok:
Sortuj:

Wyposażenie do fitnessu

Fitness to nie tylko sport, lecz styl życia. Fitness jest połączeniem treningu, zdrowego odżywiania, intensywnego nawadniania organizmu oraz odpowiedniej ilości snu. Bardzo ważne jest też nastawienie psychiczne: ćwiczenie ciała ma sens tylko wtedy, gdy sprawia radość i pozwala zachować dobrą kondycję psychiczną. Istnieje wiele form fitnessu, które zawierają w sobie elementy tańca, ćwiczeń siłowych, a nawet sportów walki.

Poza ćwiczeniami z piłką, hantlami czy gumami do najpopularniejszych form treningu należy korzystanie z wyspecjalizowanego sprzętu fitness, w tym najczęściej z rowerów stacjonarnych, bieżni czy tzw. wioślarzy.

Odzież i obuwie fitness poprawiają komfort treningu

Niezależnie od praktykowanego typu aktywności fitness, będziemy potrzebować odpowiedniej odzieży. Podstawą są elastyczne spodnie fitness. Często są to leginsy fitness w połączeniu z elastyczną koszulką i bluzą fitness. Taki zestaw zapewnia swobodę ruchu i utrzymanie komfortu cieplnego w czasie wykonywania ćwiczeń i po ich zakończeniu. W przypadku pań niezwykle ważne jest też stosowanie odpowiednich staników lub topów fitness, które zapewniają właściwą stabilizację biustu w czasie dynamicznych ćwiczeń. Koniecznym dopełnieniem garderoby są buty fitness: warto wybrać model z tzw. punktem obrotowym. Odpowiednio ukształtowany spód podeszwy ułatwia wykonywanie wielu ćwiczeń związanych półobrotami i obrotami, odwodzeniem nóg i przysiadami.