Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Cena (PLN)
WYCZYŚĆ FILTRY

Crossfit

Widok:
Sortuj:
Brak ogłoszeń w tej kategorii

Wyposażenie do treningu crossfit

Na początku przygody z crossfitem nie musimy inwestować w wielofunkcyjną kratkę, pasy ciężarowe, stabilizatory kolan czy skórki gimnastyczne. Jednak specyfika ćwiczeń powoduje, że niezbędna jest dostosowana odzież. W treningu bardzo pomogą obcisłe koszulki z oddychającego materiału i spodnie do ćwiczeń albo krótkie leginsy. Koniecznym elementem wyposażenia są też rękawiczki crossfit, które zapewniają pewny chwyt i ochroną skóry dłoni. Do zestawu akcesoriów można też dołączyć taśmy samoprzylepne, poprawiające chwyt oraz krem łagodzący otarcia i odciski po intensywnych ćwiczeniach.

Ostatnim, niezwykle ważnym elementem wyposażenia jest wygodne, dobrze amortyzowane i przewiewne obuwie. Buty crossfit są niezbędne dla zachowania równowagi w czasie ćwiczeń i do ochrony stóp przed urazami na skutek przypadkowych zderzeń z podłożem czy sprzętem.

Jakie akcesoria crossfit można wykorzystać do treningu domowego?

Najbardziej polecanymi miejscami do ćwiczeń są licencjonowane crossfit boxy, które oferują wsparcie profesjonalnych trenerów i odpowiedni sprzęt. Jednak można z powodzeniem trenować także w domu. Wystarczy dostosowany do naszych możliwości zestaw ćwiczeń oraz podstawowy sprzęt, np. hantle i gumy, aby móc skutecznie pracować nad kondycją i sylwetką. Modny jest też trening, w którym żadne akcesoria crossfit nie są używane.