Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Uchwyt na telefon do roweru - jaki wybrać?
20.11.2019r.

Uchwyt na telefon do roweru - jaki wybrać?

Telefon chcemy mieć zawsze pod ręką. To nie tylko narzędzie do komunikacji, ale także nawigacja, licznik kalorii, trener osobisty, odtwarzacz muzyki. Kiedy jest schowany w plecaku, sakwie rowerowej czy nawet kieszeni, przestaje być wygodny w użytkowaniu. Jeśli mamy z niego korzystać w czasie jazdy, powinniśmy wyposażyć rower w uchwyt na telefon do roweru.

Jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać?

Producenci uchwytów rowerowych na telefon stworzyli różne modele, które rozwiązują indywidualne problemy z przechowywaniem telefonu podczas jazdy. Są łatwo dostępne i proste w montażu, często nie wymagają nawet użycia narzędzi. 

Wśród najbardziej popularnych rowerowych uchwytów do telefonu jest model uniwersalny, który pasuje do większości smartfonów, nawet tych w dużym ekranem i klasycznych, z przyciskami. Uniwersalny uchwyt na telefon do roweru montuje się na kierownicy i dopasowuje jego rozmiar do szerokości telefonu. Nie brakuje jednak uchwytów, które powstały z myślą o konkretnych typach telefonu. Tak dzieje się w przypadku najbardziej znanych marek. 

Blog

Uchwyty na smartfon do roweru różnią się także pod względem mocowania do kierownicy rowerowej. Dobrym rozwiązaniem są obejmy. Montuje się je za pomocą prostego klucza imbusowego, ale warunkiem poprawnego zamocowania jest duża ilość miejsca na kierownicy. Mniej popularny, ale świetny sposób mocowania to kapsel sterów. Miejsce to znajduje się w centralnej części kierownicy, jest zwykle niewykorzystywane, a dobrze widoczne dla rowerzysty i znajduje się “pod ręką”. 

Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które jeżdżą rowerem na długich trasach, są sakwy na telefon komórkowy. Mocuje się je na ramie. Sakwa bardzo dobrze ochrania ekran telefonu, zwłaszcza przed deszczem, jest jednocześnie przezroczysta, dlatego świetnie widać informacje wyświetlane na smartfonie, na przykład mapę. 

Najtańsze uchwyty mają mocowanie za pomocą rzepów lub paska. To sposób najmniej stabilny i najrzadziej polecany, stosowany głównie w rowerach szosowych. Ma jednak zaletę, bo umożliwia szybkie odpięcie uchwytu i przeniesienie go na inny rower. 

Mocowanie telefonu - z jakich materiałów?

Uchwyt na telefon do roweru powinien być wykonany z twardego, ale elastycznego tworzywa, które będzie odporne na pęknięcia. To bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy uchwyt mocowany jest do roweru górskiego, przeznaczonego do jeżdżenia w trudnym terenie. Większość mocowań rowerowych na telefon jest w kolorze czarnym, ale można też kupić modele białe i w innych kolorach, dzięki czemu dopasujemy go do wyglądu roweru. 

Kiedy wybrać uchwyt na smartfon do roweru z osłoną?

Większość rowerowych uchwytów utrzymuje telefon, jednak nie chroni go w pełni przed warunkami atmosferycznymi. Zdarzyć się także może, zwłaszcza podczas jazdy rowerem górskim na nierównym terenie, że telefon wypadnie. Warto więc rozważyć mocowanie telefonu na rower z ochroną w postaci sakwy rowerowej z przezroczystymi elementami. Telefon w tego typu uchwycie będzie odporny na deszcz, błoto, śnieg, a gdy rowerzysta wywróci się lub wykona gwałtowny manewr, sprzęt pozostanie na miejscu. Zamknięcie telefonu w uchwycie ogranicza jednak możliwość jego obsługiwania. 

Blog

Dodatkowe elementy w uchwytach rowerowych

Rowerowy uchwyt na telefon może mieć elementy, które poprawiają jego walory użytkowe, a nawet chronią rowerzystę. Warto rozważyć uchwyt na telefon do roweru z elementami odblaskowymi. Nie są one duże i nie zastąpią po zmroku obowiązkowego oświetlenia, ale mogą jednak zwrócić uwagę innych użytkowników drogi. Przydatna może być też funkcja wyregulowania rozmiaru do dużego urządzenia elektronicznego, na przykład nawigacji lub przeciwnie - do niewielkiej kamery sportowej. Możliwość regulowania kąta nachylenia poprawia z kolei widoczność ekranu. 

Ciekawy rozwiązaniem może być uchwyt na smartfona mocowany do kierownicy klipsem. Można go przypiąć też do torby, plecaka, spodni etc. 

Gdzie kupić rowerowy uchwyt do telefonu?

Uchwyt na telefon do roweru nie jest niezbędny, by trenować, ale jednak bardzo pomocny. Jeśli chcesz mieć duży wybór i kupić uchwyt na telefon do roweru idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, poszukaj go w Pricelesso. To portal, który przyciąga kupujących i sprzedających wszelki sprzęt sportowy. Z użytkownikiem Strefy Sportu Pricelesso zawsze można negocjować zakup nowego sprzętu czy odzieży, a wystawiając ogłoszenia, można je łączyć w dowolne pakiety, co sprawia, że każdy użytkownik ma większą elastyczność cenową. Pricelesso nie wiąże się z wielogodzinnymi poszukiwaniami. Każdy, kto zamieści ogłoszenie „sprzedam” lub „kupię”, za sprawą nowatorskiego systemu otrzyma propozycje ogłoszeń idealnie dopasowanych do jego poszukiwań.