Łączymy oferty, łączymy ludzi.
Trenujesz sporty walki? Sprawdź, jakie rękawice MMA wybrać!
25.03.2020r.

Trenujesz sporty walki? Sprawdź, jakie rękawice MMA wybrać!

MMA to skrót od zwrotu „mieszane sztuki walki”. MMA to sport, chociaż znany od dawna, obecnie wzbudza ogromne zainteresowanie. Jest jednym z brutalniejszych sportów sztuki walki, ma mało rygorystyczne zasady i zawodnikom pozwala na stosowanie różnych technik, dzięki czemu tworzy prawdziwe widowisko. Zawodnicy MMA muszą być niezwykle sprawni i odporni na ciosy. Muszą mieć też specjalistyczny sprzęt, z którego niezwykle ważne są rękawice MMA.

 

Blog

 

Co to jest MMA?

MMA, mieszane sztuki walki, rozwinęło się w poprzednim wieku, chociaż historia sportu ma swoje korzenie już w czasach starożytnych. Treningi są trudne, wymagające siły, koordynacji i odwagi. Podczas walk można używać wobec przeciwnika dźwigni, uderzeń, kopnięć, ciosów, rzutów, a nawet duszenia. I chociaż ten opis wygląda zatrważająco, to jednak nie wolno robić niczego, co może zagrozić życiu przeciwnika. Zawodnicy nie mogą uderzać się w miejsca intymne, w kręgosłup, uderzać głową, nie mogą wkładać palców do oczu, uszu, nie wolno gryźć, nie można też kopać osoby, która upadła na matę. 

 

Blog

 

Jakie rękawice treningowe MMA wybrać?

Jeśli chcesz zostać zawodnikiem MMA lub trenować hobbystycznie, musisz zapisać się na zajęcia z trenerem. To, czego na pewno będziesz potrzebować oprócz dużej woli walki, to przede wszystkim rękawice do MMA. Nie stosuje się zamiennie rękawic do boksu, zwłaszcza że rękawic do MMA jest kilka rodzajów. 
Rękawice MMA są mniejsze od tych do boksu. Rękawice bokserskie obejmują całą rękę, łącznie z nadgarstkiem, tymczasem rękawice MMA są mniejsze i lżejsze. Odsłaniają palce i dłoń, co pozwala zawodnikom chwytać się nawzajem. W boksie to ręce są główną bronią zawodnika, w MMA natomiast używa się nie tylko rąk, ale także nóg, nie uderza się tylko pięściami, ale także chwyta przeciwnika. 

Rodzaje rękawic do MMA

Wyróżnia się aż 4 rodzaje rękawic do MMA. Warto poznać ich wady i zalety oraz przeznaczenie, by kupić parę najbardziej odpowiednią do treningów. 

Rękawice MMA na worek — to rękawice, które chronią ręce podczas treningu z ciężkim workiem czy tarczą. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas intensywnych uderzeń, są jednocześnie najmniej elastyczne, szersze w okolicy nadgarstków, ich wypełnienie jest gęste i twarde. Przeciwnikowi mogą zrobić nie lada krzywdę. Nie powinno ćwiczyć się na worku bez tego typu rękawic, bo grozi to kontuzją. 

Rękawice sparingowe MMA — mają chronić obu zawodników. Służą do treningów z partnerem, są obite na zewnętrznej stronie. Tutaj można wybrać rękawice sparingowe MMA zbudowane tak, by miały wyściółkę na każdy palec z osobna, jak i na wszystkich palcach jednocześnie.   

Rękawice treningowe MMA (rękawice Grapplingowe) - to niejako pomieszanie rękawic na worek i sparingowych. Chronią dłonie zawodnika oraz ciało przeciwnika, a jednocześnie dobrze sprawdzają się podczas uderzania w miękkie worki i tarcze do treningu. Zakup rękawic treningowych to dobra decyzja na początek treningów. Z czasem można je wymienić na rękawice MMA dla osób bardziej zaawansowanych. 

Rękawice MMA Turniejowe — jak łatwo się domyśleć, rękawice MMA turniejowe używane są do prawdziwych walk w klatce, nie zaś do treningów sparingowych i z workiem. Nie mają na celu złagodzić ciosów, ale zapobiec poważnym zranieniom. Rękawice MMA Masters to już opcja dla zawodników bardzo zaawansowanych. 

Blog

Gdzie kupić rękawice MMA?

Jeśli masz pewność, że rękawice treningowe MMA są Ci potrzebne do treningów i wiesz już, jakie rękawice do MMA kupić, czas poszukać ich w Pricelesso. Pricelesso skupia prawdziwych miłośników sportów amatorskich i zawodowych, także MMA. Jest miejscem, gdzie można sprzedawać i kupować rękawice do MMA turniejowe, treningowe, sparingowe oraz na worek. Jeśli nie widzisz tych idealnych, możesz wystawić ogłoszenie w dziale “kupię”, a system sam dobierze odpowiedzi sprzedawców. Co wyróżnia Pricelesso na tle innych platform ogłoszeniowych? Przede wszystkim specjalizacja, polegająca na tym, że sprzedaje się i kupuję ubrania, akcesoria i sprzęty sportowe. Sprzedawcy mogą korzystać z wygodnych pakietów ułatwiających sprzedaż, nawigację i wysyłkę towarów. Można z nimi negocjować ceny i umawiać się na odbiór osobisty lub wysyłkę. Jeśli więc szukasz rękawic MMA, zajrzyj na Pricelesso!