Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Propozycje ćwiczeń na stepperze w domu
20.04.2020r.

Propozycje ćwiczeń na stepperze w domu

Steper do ćwiczeń to jedno z najpopularniejszych urządzeń do wykonywania ćwiczeń w domu. Jest niewielkich rozmiarów, pozwala na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej, wyszczupla nogi, biodra, pośladki, brzuch. Dzięki odpowiedniemu treningowi na stepperze można wyrzeźbić sylwetkę, a ćwicząc w domu, nawet nie trzeba wychodzić i opłacać karnetu na siłownię. 

Stepper do ćwiczeń — co to takiego?

Stepper użytkowany w domu jest urządzeniem, który umożliwia wykonywanie ćwiczeń symulujących chodzenie po schodach. Jest jednym z najczęściej kupowanych przyrządów do domowych siłowni, ponieważ ma niewielkie rozmiary, nie kosztuje wiele, ale rezultaty ćwiczeń są szybko widoczne. Każdy stepper składa się z pedałów, które poruszane są siłą mięśni, a podczas ćwiczenia ruch do złudzenia przypomina ten, jaki trzeba wykonać, by pokonywać stopnie schodowe. Niektóre modele stepperów do domu mogą mieć pedały rozchodzące się na boki, kolumnę do podparcia albo linki elastyczne do ćwiczeń ramion i pleców. Wielu producentów stepperów proponuje też urządzenia z komputerami, które zliczają czas treningu i liczbę spalonych kalorii. Można zdecydować się na mini stepper do domu, który składa się tylko z podstawy z pedałami lub na taki z drążkiem i rączkami, który ułatwia zachowanie równowagi. 

Stepper, przy odpowiednim planie treningowym, wzmocni i wyszczupli dolne partie ciała. Efekty można zauważyć już po dwóch tygodniach regularnych treningów.

Blog 

Trening na stepperze

Ćwiczenia na stepperze w domu są bardzo proste i każdy może je wykonywać. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na szczegóły, które mogą sprawić, że efekty treningów zostaną opóźnione. 

Żeby faktycznie ćwiczenia na stepperze w domu przyniosły rezultaty w postaci spalenia tkanki tłuszczowej i przyspieszenia przemiany materii, należy zwracać uwagę na puls. Ten powinien być stały, dlatego nie należy ćwiczyć zbyt szybko, a później zwalniać tempa. Przed samymi ćwiczeniami trzeba się rozgrzać. Chodzi tutaj o 5 minut ćwiczeń, które zwiększą elastyczność mięśni, podniosą temperaturę ciała i zmniejszą ryzyko pojawienia się kontuzji czy bólu mięśni po ćwiczeniach. Należy wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, a następnie przejść do przysiadów i pajacyków. Po zakończeniu treningu także należy wykonać kilka ćwiczeń, najlepiej rozciągających i relaksujących. 

Podczas treningu na steperze należy zachować prawidłową postawę. Sylwetka powinna być wyprostowana, łopatki ściągnięte, należy także napiąć mięśnie brzucha. Brzuch podczas ćwiczeń na stepperze także ulega spłaszczeniu, bo chodzenie po schodkach oddziałuje pozytywnie na całe ciało. 

Cały program ćwiczeń na stepperze w domu należy wykonywać minimum 2-3 razy w tygodniu przynajmniej po 30-40 minut, bo dopiero po tym czasie organizm zaczyna spalać zapasu tłuszczyku. Jeśli chcemy się pozbyć fałdek i boczków, treningi nie mogą być krótkie, ani zbyt rzadkie. Podczas ćwiczeń można zachować ruch jednostajny, ale można także zdecydować się na trening interwałowy. Jedna minuta przyspieszonego naciskania pedałów steppera i dwie minuty wolnego to zasady treningu naprzemiennego, który pozwala na przyspieszenie metabolizmu. 

Dodatkowe ćwiczenia do wykonania na stepperze

Ćwiczenia na stepperze w domu można ograniczyć do cyklu: rozgrzewka-stepp-rozciąganie, ale warto podczas chodzenia na steperze włączyć także ćwiczenia innych partii ciała. Maszerując, należy wyprostowane ramiona wyciągać na boki. Podczas sesji warto ten ruch wykonać 10 razy. Podobnie z wymachiwaniem ramionami przed siebie. Maszerując na stepperze, należy zginać ramiona, przyciągając dłonie do barków. To ćwiczenie także należy powtórzyć 10 razy. Ramionami można także rysować koła w powietrzu. Jeśli zdecydujemy się na stepper z dodatkowymi linkami, powyższe ćwiczenia można zastąpić po prostu ciągnąc i przyciągając linki na boki lub trzymając rączki w dłoniach, podciągać je do klatki piersiowej.

Blog

Gdzie kupić stepper?

Już wiesz, że ćwiczenia na stepperze w domu nie muszą być monotonne. Możesz zastosować interwały, ćwiczyć ręce, wykorzystać linki. Teraz czas na znalezienie odpowiedniego steppera! W Pricelesso na pewno znajdziesz stepper do domu idealnie dopasowany do swoich potrzeb: prosty, mały, z kolumną i komputerem, stepper skośny lub stepper z linkami. W Strefie Sportu Pricelesso możesz negocjować ceny zakupu, szukać propozycji od sprzedawców za pomocą wyszukiwarki albo wstawić swoje ogłoszenie w dziale “kupię”, do którego Pricelesso dobierze odpowiedzi ogłoszeniodawców.