Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Opaska na telefon do biegania — która będzie najlepsza?
08.05.2020r.

Opaska na telefon do biegania — która będzie najlepsza?

Smartfon towarzyszy nam w codziennym życiu właściwie na każdym kroku. Zerkając na ekran, sprawdzamy godzinę, za pomocą aplikacji komunikujemy się ze znajomymi i rodziną, oglądamy filmy lub robimy przelewy i składamy wniosek o kredyt. Żeby telefon nie przeszkadzał podczas treningu biegowego, niezbędne jest etui na telefon do biegania. To w formie opaski na ramię na telefon sprawdzi się najlepiej. Nie wiesz, jaką opaskę na telefon kupić? Postaramy się podpowiedzieć i pomóc w wyborze tej najlepszej. 

 

Blog

 

Smartfon podczas biegania?

Ktoś mógłby zapytać, po co biegaczowi telefon, skoro on potrzebuje tylko wygodnego stroju oraz amortyzujących butów do biegania. Tymczasem dla wielu biegaczy opaska do biegania na telefon jest także niezbędna. Podczas biegania używamy telefonów, między innymi po to, by słuchać muzyki, ale także, by aplikacja dla biegacza notowała tempo, ilość przebiegniętych kilometrów, trasę czy określała liczbę spalonych kalorii. Dzięki biegom z telefonem w etui na ramieniu czujemy się także bezpieczniejsi. W każdej chwili można zadzwonić po pomoc, gdy dojdzie do wypadku i kontuzji. 

Blog

Opaska do biegania na telefon- jaką wybrać?

Smartfon to coraz większe i potężniejsze urządzenie. Możemy go wrzucić do plecaka czy torby, jednak przyznajmy to: żaden biegacz nie czuje się komfortowo z plecakiem na plecach. Ponadto chowanie telefonu do torby sprawia, że dostęp do urządzenia jest utrudniony. Pokrowiec na telefon do biegania w postaci opaski na ramię jest optymalnym, wygodnym i bezpiecznym dla telefonu rozwiązaniem. Opaska na telefon do biegania jest najczęściej zapinana na rzep zamocowany na elastycznej, przewiewnej taśmie, co umożliwia komfortowe przymocowanie telefonu do ramienia. Przy tym biegacz ma stały dostęp do urządzenia, wystarczy, że sięgnie do niego drugą ręką. Opaska na smartfon do biegania powinna w części być wykonana z przezroczystego tworzywa, dzięki któremu nie tylko widać telefon, ale także można obsługiwać dotykowy ekran telefonu. Dobre etui na telefon do biegania nie powinno w żaden sposób utrudniać śledzenia aktywności aplikacji, które są włączone na czas biegu. W ten sposób można bez przerwy mierzyć czas treningu, przebyty dystans, spalone kalorie i śledzić trasę biegu, przełączać utwory muzyczne lub odebrać telefon czy SMS-a. Kupując opaskę do biegania na telefon, zwróć uwagę, czy posiada specjalne otwory, przez które można przeprowadzić kabel słuchawek. Jeśli używasz słuchawek bezprzewodowych, dziurka nie będzie niezbędna. 

Opaska na telefon duży i mały

Telefony mają różne rozmiary. Kiedyś optymalne urządzenie było małe, tak by mieściło się w kieszeni, dzisiaj smartfon może mieć nawet ponad 6 cali. Żeby nie zawieść się na zakupionej opasce na telefon do biegania, trzeba więc zmierzyć swój telefon i dobrać najbardziej dopasowany model etui. Opaska do biegania nie może być za duża, bo telefon będzie zmieniał w niej położenie, co jest po prostu niewygodne i przeszkadza w biegu. Zbyt mała opaska do biegania na telefon po prostu go nie pomieści. Nie ma uniwersalnych opasek na ramię na telefon duży i mały, należy ją dobrać optymalnie do swojego modelu. Nie trzeba jednak szukać opaski do konkretnego telefonu. 

Blog

Dodatkowe funkcje opasek do biegania na telefon

Producenci opasek do biegania na telefon proponują różnorodne rozwiązania. Można kupić kolorową, czarną czy białą opaskę na smartfon, na telefon duży lub mały, ale warto przyjrzeć się także innym funkcjom. Kiedy kupujesz pokrowiec na telefon do biegania zwróć uwagę, czy ma na przykład funkcję ochrony przed wilgocią. Jeśli trenujesz niezależnie od pogody albo gdy nagle złapie Cię deszcz, opaska, w której telefon jest bezpieczny i nie zamoknie, sprawi, że nie trzeba będzie przerywać treningu. Kiedy biegasz w słuchawkach, które podłączasz do telefonu za pomocą tradycyjnego kabelka z wtyczką, niezbędne są otwory na przeciągnięcie kabelka. Zwróć też uwagę, czy opaska jest pokryta grubą, trwałą folią, która jednocześnie pozwala na korzystanie z dotykowego ekranu. Sens używania opaski na telefon do biegania polega na tym, że umożliwia sterowanie urządzeniem, bez wyjmowania go z etui. Opaska na ramię na telefon musi też być dobrze dopasowana do ciała, a to umożliwiają zapięcia z dużym zakresem regulacji, stabilne rzepy i pasek, który jest elastyczny i nie wywołuje dyskomfortu nawet podczas długiego biegu. Niektóre opaski na ramię umożliwiają także zwinięcie nadmiaru taśmy mocującej, przez co możliwe jest ich noszenie na nadgarstku. 

Gdzie kupić opaskę na smartfon do biegania?

Chcesz trenować i mieć zawsze telefon w zasięgu wzroku oraz ręki. Nic trudnego, wystarczy, że kupisz opaskę na telefon do biegania i podczas każdego treningu możesz słuchać muzyki, odmierzać czas treningu, notować swoje trasy czy spalone kalorie. Każdą opaskę do biegania, małą czy dużą, kupisz w Pricelesso. Pricelesso jest portalem dla sprzedawców sprzętu sportowego, ubrań i gadżetów sportowych oraz dla kupujących, którzy lubią robić zakupy online, bez wychodzenia z domu, w najlepszych cenach. W Pricelesso możesz sam przeszukiwać oferty dystrybutorów, producentów, sprzedawców prywatnych jak i wystawiać własne ogłoszenia w dziale “kupię”, dzięki czemu system dopasuje optymalne odpowiedzi do Twoich oczekiwań. Kup opaskę na ramię na telefon i ciesz się treningami, gdziekolwiek jesteś.