Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Kiedy warto zamieścić ogłoszenie „kupię”?
06.11.2018r.

Kiedy warto zamieścić ogłoszenie „kupię”?

Zdarzyło Ci się kiedyś, że wszedłeś do sklepu po jedną rzecz, a wyszedłeś z całkiem inną? Mimo długich poszukiwań, nie zdołałeś kupić upragnionego przedmiotu? A może nagle odkryłeś, że dopiero co zakupione rzeczy są Ci niepotrzebne? Chyba każdy z nas zna te sytuacje. Nie da się przed nimi całkowicie ustrzec, ale istnieją sposoby, które pozwalają na skuteczniejsze zakupy! Na przykład: zamieszczenie ogłoszenia o chęci kupna.

Poszukiwanie przedmiotu

Wybierając się do sklepu, często wcześniej przygotowujemy listę niezbędnych zakupów. Gdy zabieramy się do zakupów w internecie, również warto najpierw zastanowić się, czego dokładnie szukamy. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas, a i zmniejszy szansę na to, że dokonasz zakupów impulsywnych – wrzucając do wirtualnego koszyka artykuły, które nie są Ci potrzebne, ale wydały się atrakcyjne bądź akurat były na promocji. Zdefiniowanie potrzeb bardzo ułatwi i przyspieszy dokonanie zakupu – niezależnie od tego, co chcesz nabyć ;). Szukasz książki? Zastanów się, jaki gatunek interesuje Cię najbardziej. Miksera? Przemyśl, jakie opcje powinien posiadać. Nowych mebli? Wymierz najpierw dokładnie pokój i podejmij decyzję, co do pasującego koloru. I tak dalej.

Dobrym pomysłem jest wykonanie krótkiego researchu: sprawdzenie, jakie są dostępne opcje, co użytkownicy piszą na temat konkretnych produktów. Następnie przychodzi pora na porównanie różnych ofert pod względem ceny czy parametrów oraz dopiero później – złożenie zamówienia. Taki proces zakupowy zwiększa szansę na to, że kupimy produkt, który faktycznie spełni nasze wymagania… ale też zajmuje sporo czasu. Dlatego też w wielu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem może okazać się zamieszczenie ogłoszenia o chęci kupna jednego, upatrzonego przedmiotu.

poszukiwanie ofert

Zamieszczenie ogłoszenia

A może łatwiej będzie znaleźć potrzebną rzecz, jeśli zamieścisz ogłoszenie że chcesz kupić konkretny przedmiot? Zamieszczając ogłoszenie unikniesz straty czasu na przeszukiwanie serwisów oraz nie kupisz żadnych zbędnych rzeczy:-). Możesz zamieścić ogłoszenie z bardzo podstawową wiadomością na temat tego czego szukasz np.: kask rowerowy dziecięcy. Jeżeli Twoje wymagania są bardziej sprecyzowane, warto zamieścić dodatkowe informacje – na przykład preferowany kolor. Pomocne może okazać się także wrzucenie zdjęcia lub filmiku, na których widać produkt, jaki chciałbyś mieć. Dodatkowo, jeżeli masz jakąś konkretną kwotę przewidzianą na zakup, to możesz określić maksymalny budżet. Następnie poczekaj na kontakt ze strony sprzedającego. Jeżeli złoży odpowiadającą Ci ofertę to transakcja dokonana.

Tak samo jest, jeżeli prowadzisz antykwariat, komis dziecięcy, komis samochodowy, komis skupu rzeczy elektronicznych. Twoja działalność polega na stałym i zorganizowanym skupowaniu przedmiotów. Zamieść ogłoszenie, że kupisz dane przedmioty i poproś o przesłanie propozycji sprzedaży. Także w tym przypadku możesz zamieścić ogólne ogłoszenie o tym, że skupujesz przedmioty np.: sprzęt elektroniczny lub tylko modele konkretnego producenta. Takie ogłoszenie to też świetne rozwiązanie w sytuacjach, gdy szukasz przedmiotu trudnego do dostania np.: pierwsze wydanie tomiku poezji znanego autora lub biletów na koncert bardzo znanego artysty. Aby Twoje ogłoszenie było skuteczne oraz odróżniało się od innych ogłoszeń sprzedaży, powinno zawierać jasną informację, że jest to ogłoszenie kupna. Na Pricelesso - jak na poniższym zdjęciu - takie ogłoszenia będą oznaczone literą "K".

zakupy przez internet

 

Ja obecnie jestem w sytuacji podobnej do tych opisywanych powyżej. Jakiś czas temu została na rynek wypuszczona limitowana kolekcja samochodzików. A jak :-) W końcu też lubię się bawić :-) Zebrałem wszystkie oprócz jednego. Oczywiście, sprzedaż samochodzików miała określony czas, który już się skończył. Po upływie tego czasu jeździłem jeszcze po sklepach, w których były one jeszcze sprzedawane, ale nic nie osiągnąłem. Jako fan motoryzacji przeszukiwałem też serwisy handlowe, ale nie udało się znaleźć brakującego ogniwa. Straciłem dużo czasu na poszukiwania. Wydaje mi się więc, że w tym przypadku najlepszym sposobem na znalezienie tego przedmiotu jest zamieszczenie ogłoszenia.   

Jakub Bezcenny