Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Jaki roller do masażu wybrać?
27.08.2019r.

Jaki roller do masażu wybrać?

Intensywny tryb życia, stres, który towarzyszy nam na każdym kroku, niewłaściwa dieta i brak czasu nawet na amatorskie uprawianie sportu sprzyjają skurczom mięśni. Ciągle napięcie, zwłaszcza to odczuwane w okolicy karku, szyi, ale też w odcinku lędźwiowym może powodować takie dolegliwości, jak bezsenność, bóle głowy, osłabienie odporności. Rollery do masażu to proste i niedrogie urządzenia, znane z klubów fitness i siłowni. Można dzięki nim samodzielnie wykonać relaksacyjny masaż ciała, który poprawi samopoczucie i wpłynie korzystnie na zdrowie. Roller do masażu uzupełnia ćwiczenia relaksujące i rozciągające, które można wykonać nawet w domu. 

Dlaczego masaż odpręża i uzdrawia? 

Nie każdy ma okazję i środki finansowe, by regularnie korzystać z masażu w salonie SPA lub u rehabilitanta. Roller do ćwiczeń zapewnia masaż każdemu, ponieważ pobudza mięśnie do pracy, zwiększając tym samym efektywność ćwiczeń, zwiększa nawodnienie organizmu i odpowiednie odżywienie mięśni, pobudza krążenie krwi i wspomaga usuwanie toksyn. Masaż rollerem sprawia, że mięśnie po intensywnym wysiłku fizycznym szybciej się regenerują, a zmniejsza się ryzyko pojawienia kontuzji. Roller do masażu ma pozytywny wpływ także na skórę, która pod wpływem działania na nią wypustkami rollera staje się lepiej odżywiona, jędrna, a pomarańczowa skórka, czyli cellulit, ulega redukcji. 

Ćwiczenia na rollerze poprawiają też gibkość ciała i zwiększają zakres ruchu, ciało staje się rozluźnione, a stres ulatuje, podnosząc ogólnie samopoczucie.

 

Blog

 

Jak i gdzie skorzystać z rollera do mięśni?

Z masażu i regeneracji ciała z pomocą rollera do mięśni można skorzystać w gabinetach rehabilitacyjnych, w gabinetach masażu, w siłowniach i salach fitness, które posiadają tego typu przybory do masowania mięśni całego ciała. Masaż rollerem staje się coraz bardziej popularny i zyskuje uznanie zawodowych fizjoterapeutów. Jednak można z niego skorzystać także w domowym zaciszu i nie trzeba mieć szerokiej wiedzy medycznej, by po masażu rollerem czuć się zdrowo i się zrelaksować. Roller do masażu nie jest ani drogi, ani skomplikowany, dlatego można go kupić samodzielnie i stosować w domu podczas wypoczynku, oglądania telewizji i ćwiczeń relaksacyjnych. 

Blog

Czy masaż rollerem można zrobić także w domu? 

Na przeciążone mięśnie masaż jest najlepszym lekiem. Kiedy trudno znaleźć czas albo osobę, która w sposób kompetentny go przeprowadzi, warto wybrać roller. Ten ma postać walca i gładkiej lub karbowanej powierzchni. Procedura korzystania z rollera jest niezwykle prosta, ponieważ opiera się na automasażu. Ćwiczenia z rollerem zaczyna się od położenia go na podłodze i wybraniu miejsca, które chcemy masować. Częścią ciała przejeżdża się po rolce. Można w ten sposób masować stopy, uda, łydki, część lędźwiowo-krzyżową kręgosłupa, grzbiet, ramiona. Należy jednak pamiętać o tym, by masować mięśnie od ich początku do końca. Masaż rollerem rozbija wszelkie zgrubienia, rozluźnia, wzmacnia mięśnie, jest zalecany osobom, które skarżą się na napięcia, ale także po intensywnym treningu, np. crossfit i podczas rehabilitacji po zabiegach operacyjnych i kontuzjach. Ponieważ w takich przypadkach ważne są ćwiczenia wykonywane też w domu, warto samodzielnie kupić roller do masażu. 

Ćwiczenia na rollerze

Rollery nie tylko relaksują i wspomagają w rehabilitacji, ale także umożliwiają wykonywanie efektywnych ćwiczeń. Ćwiczenia na rollerze polegają na toczeniu się na rolce, co wzmacnia mięśnie grzbietu, brzucha, rzeźbi biodra, uda, łydki, ujędrnia klatkę piersiową. Liczne propozycje ćwiczeń z rollerem można znaleźć w Internecie. 

Do treningów warto wybrać przyrządy dłuższe, które mają ponad 45 centymetrów i gładką strukturę. Takie umożliwią wykonywanie ćwiczeń dużych partii mięśni oraz pozwalają na ich masowanie po treningu. Ćwiczenia z rollerem mogą robić także osoby z nadwagą i z problemami ruchowymi. Jaki roller wybrać do ćwiczeń? Miękki roller jest dobry na początek, dla osób, które dopiero poznają technikę automasażu i zaczynają robić ćwiczenia z wałkiem. Są też bardziej przyjazne osobom drobnym i potrzebującym delikatnego masażu. Jeśli ćwiczymy już kilka tygodni, możemy zdecydować się na wałek o średniej twardości, taki, który odrobinę ugina się pod naciskiem palca. Takie jest też wskazany osobom początkującym o przeciętnej budowie ciała. Niepodatne na odkształcenia i intensywnie rolujące są wałki twarde, polecane osobom zaawansowanym, także mężczyznom, osobom o wyższej wadze lub atletycznej sylwetce. 

 

Blog

 

Jaki roller będzie najlepszy?

Już wiemy, jak dobrać twardość wałka do masażu i rehabilitacji, jednak rollery do masażu, które wykonane są z pianki, mają też różną strukturę powierzchni. Gładkie wałki służą do wykonania delikatnego masażu. Jednak na spięte mięśnie mocniej będą działać rollery z wypustkami, które mocno masują skórę i mięśnie. Jeśli problemem są napięcia w łydkach, udach lub w rękach, wystarczy wałek krótki. Długi przeznaczony jest do masowania całego ciała. Istnieją też rollery w kształcie tuby, otwarte lub zamykane za pomocą klapki. Można do ich środka włożyć butelkę z wodą czy ręcznik. Tym samym roller pełni też funkcję podręcznej torby. 

Rollery mogą być wykonane z różnych materiałów. Im wyższa jakość tworzywa, tym roller dłużej posłuży. Można znaleźć modele wykonane ze skóry syntetycznej, PVC, pianki i PE. Wybierając roller do masażu, warto zwrócić uwagę na wykończenie krawędzi i ewentualnych łączeń, ale też na maksymalne obciążenie rollera. Standardowe produkty wytrzymują maksymalne obciążenie około 100 kg, modele mocniejsze są w stanie utrzymać nawet 200 kg. W przypadku rollerów ważna jest także cena. Te najtańsze nie należą do najlepszych. Zawsze jednak można zdecydować się na zakup rollera używanego albo szukać ciekawych ofert, by wydać mniej pieniędzy, ale na dobrej klasy produkt. Markowe rollery zwykle też uchodzą za lepsze i droższe, jednak ich jakość jest zdecydowanie wyższa, niż produktów “marketowych”. 

Wybór rollerów do masażu jest naprawdę duży, a niepozorne i proste wałki są dostępne w różnych kolorach, wzorach, rozmiarach. To pozwala na dobranie ich nie tylko do potrzeb ciała, ale także do gustu estetycznego osoby ćwiczącej. 

Gdzie kupić dobry roller do ciała? 

Dobry roller do masażu, gładki lub z wypustkami, długi czy krótki, dla osób początkujących oraz zaawansowanych, dla amatorów i osób uprawiających sport wyczynowo, można kupić w Pricelesso. Tutaj masażery w formie rollera to szeroka gama produktów, które świetnie sprawdzają się na sali ćwiczeń oraz w domach. Służą do rehabilitacji, wzmacniania ciała, relaksu, sprzyjają dobrej kondycji, zmniejszaniu dolegliwości bólowych i wzmacnianiu wszystkich mięśni.