Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Jaki drążek do podciągania?
29.06.2020r.

Jaki drążek do podciągania?

Moda na bycie fit trwa, a wraz z zawieszeniem działania klubów sportowych wielu sportowców przeniosło treningi do domów. Okazało się, że przy pomocy kilku niedrogich rozwiązań można we własnych czterech kątach wykonać skuteczne ćwiczenia na całe ciało. Oczywiście część osób wróciło do trenowania w klubach, ale wiele przekonało się, że wcale nie trzeba wychodzić z domu. Jednym z prostych i tanich akcesoriów do ćwiczeń jest drążek do podciągania. Może być to drążek mocowany w drzwiach albo stacjonarny, każdy ma swoje zalety i pozwala na wzmocnienie całego ciała. 

Co to jest drążek do ćwiczeń?

Drążek do podciągania jest nieskomplikowany i tani. Bardzo popularny wśród osób, którym zależy na urozmaiceniu treningu poprzez podciąganie się. Ćwiczenie to wykonywane jest z obciążeniem własnego ciała, nie trzeba więc obciążników, gum, hantli. To dlatego drążki do ćwiczeń stosowane są w domach, w salach gimnastycznych, a także w siłowniach. Drążki do ćwiczeń mogą być proste albo wygięte. Drążki do podciągania do ściany, rozporowe na drzwi czy drążki do podciągania stacjonarne różnią się tylko budową i rodzajem montowania, wszystkie umożliwiają wykonanie różnorodnych ćwiczeń. 

Blog

Dlaczego warto ćwiczyć na drążku?

Drążek do ćwiczeń zapewnia intensywny rozwój mięśni ramion, rąk, przedramion, pleców oraz barków, czyli wszystkich mięśni odpowiedzialnych za siłę i prawidłowe utrzymanie postawy. Z drążków do podciągania korzystają nawet kulturyści. Ćwiczenia pomagają kształtować wysportowaną sylwetkę, ale także zwiększają siłę. Wiszenie na drążku jest też ćwiczeniem rozciągającym i relaksującym. Oczywiście nie ćwiczymy tylko i wyłącznie na drążku, jest on elementem, który uzupełnia cały trening siłowy. 

Który drążek wybrać?

Wśród ofert drążków do podciągania na sprzedaż można przebierać. Warto jednak zastanowić się, który model najbardziej spełni nasze oczekiwania. Na przykład drążek do podciągania do ściany jest szeroki, więc pozwala na wykonanie różnych ćwiczeń. Trzeba go jednak solidnie przymocować do ściany, by uniósł ciężar osoby ćwiczącej. Zaletą drążka do podciągania montowanego do ściany jest to, że jest dostępny w wersji prostej, z uchwytami, w wersji wygiętej. Jest montowany na stałe, więc gdy montaż zrobiony jest poprawnie, można mieć pewność, że ćwiczenia są bezpieczne. Niestety zajmuje nieco przestrzeni i oczywiście wymaga ingerencji w ścianę.

Drążek sufitowy może być wygięty, z gumowymi uchwytami albo prosty. Do zalet drążka montowanego do sufitu należy to, że nie zajmuje wiele miejsca, jest solidny, pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednie mocowanie. Jest nieco droższy od drążków do ćwiczeń rozporowych, nie nada się do sufitów podwieszanych, za to nie zajmuje miejsca na ścianie. Nie można jednak pod drążkiem ustawiać mebli, bo to uniemożliwi wykonanie ćwiczeń.  

Drążek do podciągania na drzwi to rozwiązanie dla osób, które nie chcą ingerować w ścianę albo sufit. Zaczepiany jest o futrynę przy pomocy specjalnego klina. Jest łatwy w montażu oraz w demontażu, ale trzeba zwrócić uwagę na solidność futryny oraz właściwe zawieszenie drążka. Innym rozwiązaniem montowanym w drzwiach jest drążek rozporowy, przede wszystkim dostępny w wersji prostej. Nie ma dodatkowych uchwytów albo akcesoriów, nie ma też żadnych śrub do montowania. Wystarczy odpowiednio go skręcać, by mocno trzymał się futryn. Drążek rozporowy do podciągania nie zajmuje miejsca, nie ingeruje w ścianę, sufit ani framugę. Trzeba go natomiast od czasu do czasu skontrolować pod względem stabilności. Nie powinny z niego korzystać osoby bardzo ciężkie. 

Drążek do podciągania stacjonarny to cała solidna konstrukcja, która pozwala na podciąganie się na drążku. Można urządzenie przesuwać w dowolne miejsce, chociaż zajmuje tego miejsca sporo. Drążek do podciągania stacjonarny nie wymaga wiercenia w ścianach ani w suficie, za to oprócz ćwiczeń na drążku umożliwia wykonywanie pompek. To rozwiązanie dla osób, które chcą przeprowadzić jeszcze bardziej zróżnicowany trening i mają dosyć dużo miejsca w domowej siłowni. 

Drążek prosty czy wygięty?

Już pisaliśmy, że drążki mogą mieć różne kształty. Drążek prosty bez nakładek to podstawowe rozwiązanie. Mamy prostą rurkę bez gum i gąbek. Podczas ćwiczeń na tego typu drążku należy stosować antypoślizgowe rękawiczki. Można kupić także drążek do podciągania prosty, ale z nakładkami, które chronią przed ześlizgnięciem się dłoni. Drążek wygięty jest na końcach, na których znajdują się też nakładki. 

Blog

Czym kierować się podczas zakupu drążka do podciągania?

Drążek do ćwiczeń nie wydaje się urządzeniem skomplikowanym, jednak przy zakupie warto zwrócić uwagę na niektóre jego parametry. Ogromne znaczenie ma maksymalna nośność drążka do podciągania. Warto więc zważyć się, zapoznać z opisem produktu i wziąć pod uwagę także pewien zapas wagowy. Dla wielu osób ważna jest także cena. Droższe modele mogą jednak okazać się solidniejsze i wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak nakładki czy uchwyty. Jednak zwykły, prosty drążek nie obciąży zbytnio kieszeni sportowca. Marka i jakość wykonania drążka, opinie użytkowników, to kolejne informacje, jakie warto wziąć pod uwagę przy zakupie. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na drążek do podciągania stacjonarny, montowany do ściany lub sufitu albo w drzwiach, musi on gwarantować bezpieczeństwo. Wysokość zawieszenia drążka to natomiast kwestia osobistych preferencji. Drążki stacjonarne i montowane do ścian oraz sufitów powinny mieć możliwość regulacji. 

Gdzie kupić drążek do podciągania?

Niezależnie od tego, jaki drążek do podciągania najlepiej spełni Twoje oczekiwania, możesz kupić go w Pricelesso. Pricelesso to miejsce, w którym zrobisz zakupy online do domowej siłowni. Sprzedawcy, zarówno prowadzący firmy, jak i osoby prywatne, w prosty sposób mogą wystawiać swoje produkty na sprzedaż, nowe oraz używane, zarządzać wysyłką, łączyć ogłoszenia w pakiety. Kupujący dzięki temu mają szeroki dostęp do akcesoriów sportowych, ubrań, wyposażenia siłowni domowych i profesjonalnych, sprzętu sportowego amatorskiego i dla zawodowców. W Pricelesso można kupować lokalnie i z wysyłką pod wskazany adres, bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów. Jeśli więc szukasz drążka do podciągania, sprawdź oferty sprzedawców Pricelesso.