Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Jaką ławkę do ćwiczeń kupić?
12.06.2020r.

Jaką ławkę do ćwiczeń kupić?

Lubisz ćwiczenia kulturystyczne? Chcesz wykonywać je profesjonalnie w swojej domowej siłowni? Bez zakupu ławki do ćwiczeń się nie obejdzie! Dzięki niej możesz wykonywać ćwiczenia z obciążeniem na różne partie mięśni oraz ćwiczyć brzuszki. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią ławeczkę do ćwiczeń, która uzupełni domową salę ćwiczeń. 

Po co Ci ławeczka do ćwiczeń?

Ławka do ćwiczeń jest przyrządem niezwykle uniwersalnym, dzięki któremu można wykonać mnóstwo skutecznych, rozwijających całe ciało ćwiczeń. Nie tylko przydają się ławki do brzuszków, ale także hantle i sztangi, które można wyciskać w pozycji leżącej i siedzącej. Jeśli będziesz dysponować ławką regulowaną, to jeszcze bardziej zwiększysz szanse na ciekawy trening. Zmieniając kąt nachylenia ławki, możesz dostosować poziom trudności ćwiczeń. Nie potrzebujesz w takim przypadku atlasa do ćwiczeń, który zajmuje sporo miejsca. Odpowiednie ustawienie urządzenia sprawi też, że zyskasz ławkę do brzuszków z możliwością regulowania poziomu trudności. Żeby ćwiczyć na ławce, potrzebujesz jedynie podstawowego sprzętu, odrobiny zapału i miejsca, w którym możesz ją rozłożyć.

Blog

Rodzaje ławek do ćwiczeń

Kupując ławeczkę do ćwiczeń, warto dokładnie przemyśleć swój wybór. Modeli na rynku jest sporo i preferencje ćwiczących bardzo zróżnicowane. Poznajmy więc rodzaje ławek do ćwiczeń. 

  • Ławka do ćwiczeń prosta to model najbardziej klasyczny. Z każdej strony posiada stabilne nóżki. Można na niej leżeć tylko w pozycji płaskiej, ale pozwala ona na wykonywanie ćwiczeń także na stojąco z podparciem. Jest niezastąpiona przy ćwiczeniach z hantlami.  
  • Ławka skośna powstała w szczególności z myślą o osobach, które chcą wyrzeźbić mięśnie brzucha albo używają hantli przy ćwiczeniach górnych partii klatki piersiowej. Ławki do brzuszków powinny posiadać specjalne podnóżki w miękkiej gąbce, na których zahacza się nogi podczas wykonywania ćwiczeń. 
  • Ławeczka do ćwiczeń regulowana to optymalna opcja dla osób, które preferują różnorodny trening albo tam, gdzie z siłowni domowej korzysta więcej niż jedna osoba. Można regulować w niej kąt nachylenia. 
  • Ławka pod sztangę posiada dodatkowy stelaż na sztangę. Można korzystać z regulacji oraz wielu dodatków, które umożliwiają ćwiczenia ze sztangą na klatkę piersiową. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ławki pod sztangę?

Ławeczka treningowa, chociaż nie jest skomplikowanym sprzętem do ćwiczeń, może mieć dodatkowe akcesoria i elementy, które umożliwiają zaplanowanie jeszcze ciekawszych ćwiczeń. Plan treningowy można wzbogacić o ćwiczenia mięśni nóg, rąk, pleców, brzucha. Wszystko zależy od tego, jaką ławeczkę do ćwiczeń z obciążeniem zdecydujemy się kupić i jakie wybierzemy akcesoria. To tych najpopularniejszych należy dźwignia, która zwiększa skuteczność treningu mięśni nóg oraz modlitewnik trenujący ręce. Ławeczka do ćwiczeń może mieć także linki, które także wzmacniają mięśnie rąk. Pomocne w zapewnieniu porządku w domowej sali ćwiczeń są też miejsca na hantle. Nie tylko można dzięki nim je uporządkować, ale także zabezpieczyć przed przypadkowym upadkiem. 

Oprócz tego przy zakupie ławeczki do ćwiczeń trzeba zwrócić uwagę na jej gabaryty: W małej sali ćwiczeń zbyt duża ławka będzie właściwie bezużyteczna. Musimy wziąć pod uwagę także to, że wokół ławki trzeba się swobodnie poruszać, a także używać sztangi. Ławka musi być więc dopasowana do wzrostu i postury ćwiczącego, ale także do miejsca, w którym będzie stała. W małych mieszkaniach rozwiązaniem optymalnym może być ławka do ćwiczeń składana, którą wyjmuje się i rozkłada tylko na czas treningu. Nie bez znaczenia jest też możliwość regulacji ławki. Ławka prosta lub ławka skośna pozwoli na wykonywanie wybranej serii ćwiczeń, ławka regulowana jest bardziej uniwersalna. 

Zanim kupisz ławeczkę do ćwiczeń, sprawdź, jakie jest jej maksymalne obciążenie. Dane takie powinien podać producent. Przekroczenie przyjętego limitu może być niebezpieczne dla ćwiczącego i prowadzić do uszkodzenia sprzętu. Dlatego też ławeczka do ćwiczeń powinna być wykonana z solidnych materiałów połączonych w zwartą konstrukcję. Warto więc zwrócić też uwagę na renomę producenta albo na opinie użytkowników konkretnej ławki do ćwiczeń. 

Blog

Gdzie kupić ławeczkę do ćwiczeń? 

Każdy domowy sprzęt do ćwiczeń można idealnie dopasować do potrzeb i oczekiwań osoby trenującej. Brak dostępu do siłowni nie jest już żadną wymówką, bowiem każdy, nawet jeśli dysponuje niewielką powierzchnią, może ćwiczyć na ławeczce brzuszki, podnosić znaczne ciężary lub niewielkie hantle. Wystarczy zajrzeć na ogłoszenia w Pricelesso, portalu dla osób kochających sportowy styl życia. W Pricelesso po krótkich poszukiwaniach na pewno znajdziesz ławeczkę do ćwiczeń z obciążeniem prostą, skośną czy składaną. A jeśli nie, to możesz dodać własne ogłoszenie w dziale “kupię”. System będzie mógł sparować je z ogłoszeniami z działu “sprzedam”. Możesz kupować w ten sposób lokalnie lub z wysyłką pod wskazany adres. Przy okazji zakupu ławeczki do ćwiczeń możesz przejrzeć ofertę na gryfy, ciężarki i hantle, wzbogacając swoją domową siłownię o kolejny bardzo pomocny sprzęt.