Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Gruszka bokserska — sposób na udany trening
30.03.2020r.

Gruszka bokserska — sposób na udany trening

Boksowanie to świetny sport ogólnorozwojowy. Pozwala schudnąć, wymodelować harmonijną sylwetkę, wreszcie umożliwia pozbycie się wszystkich negatywnych emocji. Jest sposobem na spędzanie wolnego czasu wśród ludzi, chociaż boks można ćwiczyć także w domu za pomocą zwykłej gruszki bokserskiej. Ta nie zajmuje wiele miejsca, nie jest kosztowna i można trenować na niej szybkość i skuteczne ciosy. 

 

Blog

 

Do czego służy gruszka treningowa?

Gruszka bokserska, zwana także piłką refleksową, jest cenionym narzędziem do trenowania uderzeń w boksie. Jej zalety doceniają nie tylko zawodowi pięściarze, ale także amatorzy. Ma niewielkie wymiary i może być montowana na wiele sposobów. 

Gruszka bokserska to sprzęt obecny w świecie bokserskim od lat – trenują na niej zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Ze względu na jej wymiary, sposób przygotowania, a także montaż, pozwala na przeprowadzenie zróżnicowanego treningu. Gruszka bokserska podwieszana lub gruszka bokserska na sprężynie podobnie skutecznie rozwijają umiejętności, pozwalając na ćwiczenie ciosu podbródkowego, hakowego, piąstkowanie. Z godziny na godzinę zwiększa szybkość pięściarza oraz poprawia jego koordynację ruchową. Nie zastąpi worka, który przydaje się także do trenowania siły uderzeń, ale zdecydowanie warto mieć ją w domu i w sali ćwiczeń, nawet jeśli traktujemy boks jako sport amatorski i sposób na wypełnienie swojego wolnego czasu. 

 

Blog

 

Rodzaje gruszek bokserskich

Gruszka refleksowa to rodzaj worka treningowego, znacznie mniejszego od klasycznego. Przypomina gruszkę o wielkości mniej więcej głowy ludzkiej. Gruszka treningowa może mieć różną wagę oraz twardość. Wypełniona jest podkładem bawełnianym, a do obszycia gruszki wykorzystuje się naturalną lub syntetyczną skórę. Materiał przede wszystkim wpływa na wytrzymałość gruszki bokserskiej. Skóra naturalna jest bardziej odporna, jednak kosztowna. Nie bez znaczenia są szwy, które muszą być dodatkowo wzmacniane. Skórzana gruszka bokserska wytrzyma więc znacznie dłużej bardzo intensywne treningi, jednak osoby ćwiczące amatorsko mogą zdecydować się na gruszkę z eko skóry. 

Gruszka bokserska może być sprzedawana jako oddzielny produkt lub w zestawie z podstawą czy linkami do montowania. Gruszka bokserska podwieszana musi być zamontowana na haku lub odpowiednim mechanizmie. Gruszka bokserska stojąca posiada specjalną platformę, która powinna być bardzo stabilna. Platforma gruszki stojącej wypełniana jest wodą lub piaskiem. Jeśli chcemy wykonać bardzo profesjonalny trening, lepsza będzie gruszka bokserska stojąca. Wisząca nie daje tak wiele możliwości trenowania ciosów, natomiast zajmuje mniej miejsca. 

Jaką gruszkę bokserską wybrać?

Żeby być zadowolonym z treningu z gruszką bokserską, powinniśmy przyjrzeć się kilku ważnym parametrom, które wpływają także na komfort treningu. Pierwszym jest waga, która musi być dobrana do oczekiwań treningowych. Lekkie gruszki treningowe służą przede wszystkim do treningu szybkości i koordynacji. W nich wykorzystuje się najczęściej typowe refleksówki albo gruszki podwieszane. Modele cięższe doskonalą ciosy, a w takim przypadku lepiej sprawdzają się gruszki montowane na stojaku. Producenci produkują gruszki o wadze od 0,3 kg do nawet 5 kg. Wysokość często jest regulowana nawet do 2 metrów. Gruszki treningowe różnią się też między sobą rozmiarami. Większe pozwalają ćwiczyć ciosy i zwiększać ich siłę, mniejsze służą do treningu szybkości. 

Wielu początkujących pięściarzy zwraca uwagę na cenę gruszki refleksyjnej. Ta może zaczynać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w przypadku gruszki stojącej na platformie. Dużo zależy od jakości wykonania gruszki, a także producenta. Gruszka bokserska renomowanej firmy zwykle będzie droższa. 

 

Blog

 

Owijanie dłoni przed treningiem

Warto pamiętać, że sam zakup gruszki nie oznacza, że można rozpocząć trening ciosów. Należy zaopatrzyć się także w owijki, czyli bokserskie bandaże, które chronią ręce przed poważnymi kontuzjami. Stosuje się je pod rękawice bokserskie. 

Gdzie kupić gruszkę bokserską?

Gruszka to świetna alternatywa dla worka bokserskiego, jeśli nie mamy na niego miejsca w domu i znakomity sprzęt do ćwiczenia szybkich, skutecznych ciosów. Jeśli już wiesz, jaką gruszkę bokserską musisz kupić, poszukaj jej w Pricelesso. Możesz zrobić to samodzielnie lub dać ogłoszenie w dziale “kupię”, na które system znajdzie pasujące odpowiedzi sprzedawców. W Pricelesso Strefie Sportu zawsze można negocjować zakup nowego sprzętu czy odzieży. To także znakomite miejsce dla sprzedawców, ponieważ wystawiając ogłoszenia, mogą je łączyć w dowolne pakiety co pozwala na zachowanie większej elastyczności cenowej.