Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Do czego służą obciążniki do ćwiczeń?
19.02.2020r.

Do czego służą obciążniki do ćwiczeń?

Obciążniki fitness są akcesoriami, które znakomicie zwiększają skuteczność treningu, a jednocześnie sprawiają, że staje się on ciekawszy. Osoby, które już od pewnego czasu ćwiczą na siłowni, wykonują ćwiczenia aerobowe czy nawet maszerują lub biegają, mogą dzięki nim szybciej zrzucić zbędne kilogramy oraz wzmocnić ciało. 

Zastosowanie obciążników fitness

Obciążniki do ćwiczeń są niezwykle popularne w salach treningowych, klubach fitness, na siłowniach. Można je stosować podczas wykonywania lekkich ćwiczeń siłowych oraz zaawansowanych ćwiczeń kulturystycznych. Korzystają z nich osoby trenujące aerobik, zumbę, taniec, sporty walki, bieganie. Sprzyjają też wzmacnianiu mięśni u osób, które po urazach, operacjach i dłuższych okresie unieruchomienia, wykonują ćwiczenia rehabilitacyjne i usprawniające ciało. W zależności od tego, jakie obciążniki do ćwiczeń wybierzemy, możemy poprawiać kondycję rąk, nóg lub tułowia. 

Blog

Zalety obciążników do ćwiczeń

Odważniki do ćwiczeń zwiększają skuteczność spalania tkanki mięśniowej, dlatego pomagają w pozbyciu się nadwagi. Wzmacniają i modelują mięśnie, co kształtuje sylwetkę, nadaje jej bardziej sportowego charakteru. Podczas ćwiczeń z obciążnikami poprawia się także postawia i balans ciała, a jednocześnie osoba, która wykonuje ćwiczenia nie jest narażona na kontuzję i urazy w takim samym stopniu, jak korzystająca z typowych ciężarów i urządzeń o wysokiej wadze. Co ciekawe, podczas ćwiczeń z obciążnikami ciało nie tylko jest silniejsze, bardziej wytrzymałe i sprawne, ale zwiększa się także gęstość kości, co stanowi element zapobiegania osteoporozie. I jak zwykle w przypadku wykonywania ćwiczeń bywa, tak i te z obciążeniem poprawiają samopoczucie. 

Nie trzeba się też martwić o cenę obciążników fitness. Te można kupić już za kilkadziesiąt złotych, w zależności od wybranego wariantu. Ponadto nie zajmują dużo miejsca, można nawet zabierać je ze sobą w podróż, pamiętając jednak, że mogą ważyć od kilkuset gramów do kilku kilogramów. 

O czym pamiętać podczas ćwiczeń z obciążnikami?

Zanim przystąpimy do trenowania z obciążnikami, musimy zapewnić sobie ciężarki o niskiej wadze. Rozpoczynanie treningu od znacznych ciężarów, niesie za sobą ryzyko kontuzji. Nie warto też od razu decydować się na intensywny trening. Lepiej zaczynać łagodnie, z czasem zwiększając wagę obciążników fitness i intensywność wykonywanych ćwiczeń. Polecamy też, by pierwsze treningi z odważniakami do ćwiczeń przeprowadzać z udziałem trenera, który zwróci uwagę na prawidłową technikę. Można też skonsultować się wcześniej z lekarzem, który stwierdzi, czy nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń z ciężarkami. Każdy trening musi być poprzedzony rozgrzewką, a zakończony ćwiczeniami rozciągającymi. Zachowanie takiej kolejności pozwoli uniknąć kontuzji oraz bólu mięśni pod ćwiczeniach.  

Rodzaje obciążników do ćwiczeń

Wśród najbardziej popularnych obciążników do ćwiczeń możemy wyróżnić:
Obciążniki na ręce i nogi — bardzo dobre do ćwiczeń aerobowych, biegania, siłowych.
Obciążniki na nadgarstki — najczęściej to niewielkie ciężarki na rzepy, doskonałe do joggingu, aerobiku, ćwiczeń ujędrniających ramiona, biust, plecy, poprawiają gibkość ciała.
Obciążniki na kostki — wykorzystywane na sali fitness i na siłowni, ale także przydatne podczas treningów bokserskich.
Kamizelki z obciążeniem — do wykonywania ćwiczeń siłowych. 

Blog

Wskazówki dla kupujących obciążniki do ćwiczeń

Podczas kupowania obciążników do ćwiczeń warto przeanalizować kilka cech, które mogą wpłynąć na komfort ich użytkowania. Na pewno ważne jest to, z jakiego materiału zostały wykonane. Polecić możemy te z neoprenu, który jest lekki i bardzo wytrzymały, chociaż sportowcy wybierają też inne ciężarki z tworzyw sztucznych. W przypadku ciężarków na rzep ważne jest wygodne i solidne zapięcie. Rzepy powinny być na tyle mocne, by ciężarki podczas intensywnego ruchu, pozostawały na miejscu. Tam, gdzie ciężarek styka się ze skórą, musi mieć miękkie poszycie. Mniejszą uwagę można poświęcić rozmiarowi, ten najczęściej jest uniwersalny. Pomocna natomiast może być blokada na kciuk w przypadku ciężarków na nadgarstki do treningów bokserskich. 

Gdzie kupić obciążniki do ćwiczeń?

Obciążniki do ćwiczeń nie kosztują wiele, jednak każdą złotówkę, która pozostaje w portfelu, można przeznaczyć na inne cele. Polecamy więc zakupy ciężarków do ćwiczeń przez Internet, od osób, które zajmują się dystrybucją sprzętu, jak i od tych, które po prostu pozbywają się niepotrzebnych rzeczy w domu. Jeśli masz dosyć typowych portali aukcyjnych lub z ogłoszeniami lokalnymi, możesz skorzystać z wyspecjalizowanego serwisu, jakim jest Pricelesso. Tutaj znajdziesz ogłoszenia sprzedaży odważników do ćwiczeń wszelkiego typu, możesz też negocjować ceny w Strefie Sportu, a za sprawą pakietów, z jakich chętnie korzystają sprzedawcy Pricelesso, znaleźć i kupić inne produkty do ćwiczeń, ubrania, a nawet całe maszyny fitness i pojazdy dla całej rodziny. W Pricelesso wciąż zwiększa się oferta ciężarków fitness na nogi, ręce i ciało, dlatego na pewno znajdziesz produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.