Twój Sportowy Serwis Ogłoszeniowy
Dlaczego musisz mieć własny bidon fitness?
12.02.2020r.

Dlaczego musisz mieć własny bidon fitness?

O odwodnienie podczas uprawiania sportu bardzo łatwo. W czasie fizycznego wysiłku i wysokiej temperatury organizm naturalnie schładza się, produkując dużą ilość potu. W ten sposób tracimy wodę, która powinna znajdować się w ciele. Bez niej nie funkcjonują narządy wewnętrzne, skóra staje się sucha, opadamy z sił. Żeby najlepiej nawodnić organizm, nie pijemy wody tylko rano, czy wieczorem. Wodę należy pić przez cały dzień, małymi łykami, zanim jeszcze odczujemy pragnienie. W ten sposób zapobiegamy odwodnieniu, wysuszaniu się skóry, a nawet bólom głowy, które często są sygnałem o niskim poziomie nawodnienia organizmu. 

 

Blog

 

Ile wody potrzebujesz podczas treningu?

Nie ma jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, ile wody trzeba pić podczas treningu. Dużo zależy od rodzaju wysiłku, temperatury panującej w sali, od stanu zdrowia, stylu życia, płci, przyjmowanych leków oraz ilości spożywanych płynów w innej postaci: kawy, herbaty, soków. Nie warto więc trzymać się sztywno wytycznych, które krążą w sieci. Niektóre podają, że każdy powinien wypijać 8 szklanek wody dziennie, ale szklanki są różne. Zwykle trzeba jednak przyjąć, że dorosła osoba potrzebuje od 1 do 2 litrów wody dziennie. Jeśli nie zauważamy takich objawów jak ból głowy, pragnienie, rozdrażnienie, spadek koncentracji, to wypijamy odpowiednią ilość płynów. Wskaźnikiem jest także kolor moczu. Jeśli jest ciemny, oznacza to, że jest zagęszczony, czyli wody należy spożywać więcej. Pamiętajmy, że woda wspomaga pracę nerek, usuwa toksyny z organizmu, ale także wypełnia żołądek, przez co rzadziej odczuwamy głód. Jest więc naturalnym i niekalorycznym wspomagaczem odchudzania. 

 

Blog

 

Dlaczego bidon na siłownię jest ekologiczny?

W każdym sklepie i kiosku możemy kupić wodę mineralną albo źródlaną. Napoje takie sprzedawane są w opakowaniach plastikowych o różnorodnej pojemności, czasami nawet z wygodnym ustnikiem, który sprawdza się podczas aktywności: biegania, jazdy na rowerze, grania w tenisa. Niestety picie wody z opakowań jednorazowych przyczynia się do zaśmiecania planety i nawet jeśli wyrzucamy je do pojemnika na recykling, nie mamy ostatecznie pewności, gdzie nasza butelka trafi. A 1,5 litra wody, nawet z jednej, dużej butelki, pozostawia po sobie ogrom sztucznego tworzywa w środowisku. Dlatego w dobie kryzysu klimatycznego radzimy, by kupić bidon fitness i samodzielnie napełniać go wodą. Ta z kranu często jest znakomitej jakości i nie różni się składem od wody kupowanej w sklepach. Jest tańsza, smaczna, a pita z kolorowego bidonu po prostu bardziej ekologiczna. 

Bidon na siłownię - z jakich materiałów?

Kiedy przyjrzymy się ofercie bidonów na fitness zauważymy, że są one dostępne w wielu rodzajach. Popularne bidony produkowane są z plastiku (ale pamiętajmy, że ten plastik jest wielorazowego użytku), ze szkła, z poliwęglanu, aluminium, stali nierdzewnej, a nawet z tritanu. Najtańszy i najpopularniejszy jest bidon z plastiku, warto jednak rozważyć tritan, który ma właściwości przypominające szkło, poliwęglan oraz stal nierdzewną. Tego typu materiały sprawdzają się znakomicie w każdych warunkach, także na wycieczce, pikniku, nie mają negatywnego wpływu na ludzki organizm, a wykonane z nich bidony są niezwykle trwałe. Raz kupiony bidon będzie służył przez lata. 

Pojemność bidonu na siłownię

Wybierając bidon na wodę na siłownię, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość. Jeśli biegamy z bidonem w dłoni, lepiej wybrać model mniejszy, np. o pojemności 250 ml, zwłaszcza gdy trasa nie jest długa, trudna, a warunki pogodowe nie wymagają ciągłego uzupełniania płynów. Dobrze sprawdzą się bidony średnie: 500-750 ml. Te można wrzucić do torby fitness i udać się na trening. Największe bidony są już ciężkie i mają duże rozmiary, ale jeśli po długim treningu idziemy prosto do pracy i chcemy cały czas popijać wodę, może okazać się najlepszym wyborem. 

 

Blog

 

Bidon z filtrem - hit czy kit?

Coraz powszechniejsze stają się bidony z filtrem. Dzięki nim można napić się wody pobranej właściwie wszędzie z kranu, ponieważ filtr ma za zadanie zatrzymać wszelkie zanieczyszczenia. Butelka filtrująca zmniejsza także zawartość chloru w wodzie, dzięki czemu napój ma przyjemniejszy smak. Redukuje także twardość wody, zmniejsza osadzanie się kamienia, woda jest zdrowsza, ale i pozbawiona nieprzyjemnych zapachów. Pamiętać jednak trzeba, że filtr nie oczyszcza wody z bakterii czy wirusów, ale tych nie ma w wodzie kranowej. Nie nadaje się jednak do picia wody ze strumienia, studni czy innych źródeł, do których nie mamy zaufania. Na pewno bidon z filtrem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią smaczną wodę, ale czerpią ją z kranu. Filtr trzeba jednak regularnie wymieniać. 

Funkcje dodatkowe bidonów na siłownie

Bidon z filtrem to nie jedyny rodzaj butelki, która ma dodatkowe funkcje. Na rynku nie brakuje bidonów fitness z wkładem chłodzącym. Wkład taki pozwala na włożenie do niego lodu, dzięki czemu woda dłużej jest zimna. Powodzeniem cieszą się także bidony z pojemnikiem na owoce. Dla osób, które nie lubią wody pozbawionej smaku, to świetne rozwiązanie. Do pojemnika można włożyć plasterki cytrusów, truskawki, brzoskwinie, banany, ogórka, a także zioła: miętę, bazylię, melisę. Powodzeniem cieszy się bidon ze wskaźnikiem spożycia wody. Osoby, które muszą mobilizować się do regularnego picia wody, a takich nie brakuje, mogą wspomóc się właśnie tego typu bidonem fitness. Te, które podróżują, powinni poszukać bidonu metalowego z karabińczykiem, dzięki któremu można przymocować go do plecaka. Biegacze wybrać mogą model z uchwytem. Popularne są też bidony ze słomką, dzięki którym nie trzeba przechylać butelki podczas picia. 

Co możesz pić z bidonu fitness?

Bidon może służyć nie tylko do picia wody, ale także napojów izotonicznych, soków, a nawet herbaty. Jednak w tym celu lepiej wybrać bidon z innego tworzywa niż plastik. Dobrze sprawdzają się bidony szklane, z których bez obaw można pić soki cytrusowe, w metalowych może dojść do reakcji chemicznej, która sprawi, że sok straci swoje zdrowotne właściwości, a sam bidon nabierze nieprzyjemnego zapachu. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które z bidonu chcą pić i wodę, i herbatę, są bidony — termosy, czyli metalowe butelki z podwójnymi ściankami, utrzymujące przez kilka godzin temperaturę płynu. 

Jak dbać o bidon?

Bidon trzeba za każdym razem dokładnie umyć, by pozbyć się z niego resztek płynu oraz usunąć zanieczyszczenia z ustnika. Niektóre bidony, przede wszystkim szklane, można myć w zmywarce, odradzamy natomiast mycie w ten sposób bidonów metalowych i termicznych. Przyda się do mycia szczotka do butelek, płyn do mycia naczyń, a w przypadku zmiany zapachu bidonu także neutralizująca soda oczyszczona. Zanim umyjemy bidon, sprawdźmy informacje producenta, które znajdziemy na opakowaniu lub na dnie butelki. 

Gdzie kupić bidon fitness?

Już wiesz, że dziennie musisz wypijać około 1,5 litra wody dziennie i nie wolno zapomnieć Ci o niej podczas żadnego treningu. Każdy wybrany bidon — od lekkiego, małego i plastikowego, przez szklany, po metalowy i poliwęglanowy, średni i duży kupisz w Pricelesso. Znajdziesz tutaj nawet markowe bidony Nike i innych znanych firm sportowych. Pricelesso to portal, w którym można sprzedawać, ale i kupować produkty, ubrania i sprzęt do uprawiania sportów, w tym bidony na wodę na siłownię. Można negocjować ceny w Strefie Sportu oraz łączyć wystawiane ogłoszenia w korzystne pakiety, co ułatwia zarządzaniem sprzedażą.